Menu:Dziś jest: 15 lipca 2024 r.

Aktualności

05.10.2022 r.

EFNI Sopot

2 października rusza w Sopocie Europejskie Forum Nowych Idei.

 

Program jest jak zwykle bogaty i obfituje w wiele atrakcyjnych pozycji dotyczących zagadnień gospodarczych i społecznych. Wśród znakomitych gości i prelegentów będą także aktywni członkowie naszego Związku.

 

(...)

więcej »

 

22.09.2022 r.

Walne Zebranie Wyborcze 2022

Dziś miało miejsce Walne Zebranie wyborcze Członków naszego Związku.

Podsumowaliśmy rok 2021 i planowaliśmy najbliższe działania kluczowe dla środowiska przedsiębiorców i pracodawców.

Był też oczywiście czas na networking, a po części oficjalnej na wspólny lunch. Ze strony naszych gości z firmy (...)

więcej »

 

23.11.2021 r.

Zrozumieć rynek

Prezes naszego Związku, Marek Zychla, kolejny raz był gościem i komentatorem w programie ekonomicznym "Zrozumieć Rynek". Przedsiębiorcy i pracodawcy mogą niezmiennie liczyć na aktywność naszej organizacji w aktywnym reprezentowaniu i bronieniu interesów środowiska.

Adam Sojka zaprosił również (...)

więcej »

 

08.11.2021 r.

Spotkanie z Prezydentem Konfederacji Lewiatan Maciejem Wituckim

W poniedziałek w sali Muzeum Śląskiego zorganizowaliśmy spotkanie z Prezydentem Konfederacja Lewiatan Maciejem Wituckim.

Uczestnikami było szerokie grono członków naszego związku, ale także licznych gości, którzy przybyli na nasze spotkanie.

Była to także okazja do powitania w naszym biznesowym (...)

więcej »

 

22.05.2021 r.

Marek Zychla członkiem Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy

Z przyjemnością informujemy, że Prezes naszego Związku, Marek Zychla, został powołany przez Marszałka Województwa do Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy w Katowicach na lata 2021-2025. Marku, gratulacje! 


(...)

więcej »

 

16.05.2021 r.

Doradztwo energetyczne w ŚZP Lewiatan

Ceny energii elektrycznej szaleją, koszty CO2 przekroczyły wartości nienotowane czyli ponad 50 euro za tonę. Wszystko odbija się na kontraktowaniu dostaw energii na lata 2022 i lata dalsze, a ma być jeszcze drożej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom  Pracodawców (w tym zrzeszonych w Śląskim Związku Pracodawców Lewiatan), nasz związek (...)

więcej »

 

29.04.2021 r.

Śląski Związek Pracodawców LEWIATAN pomaga obniżyć koszty zużycia energii

W dobie rosnącego zapotrzebowania na energię i wzrostu cen media energetyczne mają coraz większy udział w kosztach prowadzenia firmy. Warto je rozebrać na czynniki pierwsze a potem wyciągnąć wnioski i je wdrożyć. W ramach inicjatywy Śląskiego Związku Pracodawców LEWIATAN zachęcamy do udziału w bezpłatnych konsultacjach i analizach (...)

więcej »

 

16.02.2021 r.

Rada Przedsiębiorczości apeluje o uregulowanie pracy zdalnej

Rada Przedsiębiorczości apeluje o uregulowanie pracy zdalnej

Rada Przedsiębiorczości podkreśla konieczność stworzenia regulacji pracy zdalnej przyjaznej dla obu stron stosunku pracy, dającej możliwość elastycznego i efektywnego stosowania tej formy organizacji pracy.

Pandemia zmieniła naszą rzeczywistość niemalże w każdej dziedzinie życia. Jedną z bardziej fundamentalnych zmian jest powszechna digitalizacja procesó (...)

więcej »

 

19.01.2021 r.

Apel do rządu o uzgodnienie planu odmrażania gospodarki

Apelujemy do rządu o podjęcie rozmów z przedstawicielami przedsiębiorców i pilne ustalenie planu odmrażania gospodarki. Proponujemy powołanie specjalnego zespołu z udziałem przedsiębiorców i epidemiologów, który jak najszybciej przygotuje wytyczne rozmrażania branż bezpośrednio lub pośrednio dotkniętych lockdownem – napisała Konfederacja Lewiatan w liście skierowanym do premiera (...)

więcej »

 

30.03.2020 r.

Apel pracodawców i związkowców w sprawie tarczy antykryzysowej i ograniczania autonomii RDS

 

  • Uchwalona przez Sejm tzw. tarcza antykryzysowa nie realizuje postulatów i poprawek zgłaszanych przez organizacje reprezentowane w Radzie Dialogu Społecznego – napisali w apelu jej członkowie
  • Możliwość odwoływania przez premiera członków RDS to zamach na jej autonomię oraz niezależność organizacji pracodawców i związków zawodowych (...)

    więcej »

 

29.03.2020 r.

Związki zawodowe i pracodawcy protestują przeciwko zamachowi na niezależność Rady Dialogu Społecznego

 

  • W ustawie uchwalonej dziś przez Sejm, premier otrzymał prawo do odwoływania członków Rady Dialogu Społecznego w okresie stanu zagrożenia epidemicznego i epidemii.
  • Przeciwko temu zapisowi zaprotestowały wszystkie organizacje pracodawców i związków zawodowych, reprezentowane w RDS, czyli: Solidarność, OPZZ, Forum Związków Zawodowych, Lewiatan (...)

    więcej »

 

23.03.2020 r.

Lewiatan proponuje abolicję danin publicznych do 1 lipca

Abolicję wszelkich danin publicznych co najmniej do 1 lipca br., w tym przede wszystkim podatków i składek ZUS oraz odroczenie terminów na złożenie deklaracji i zeznań podatkowych – proponuje Konfederacja Lewiatan, w czasie epidemii koronawirusa.

Lewiatan proponuje jeszcze w tym tygodniu wprowadzenie, dla wszystkich firm przeżywających trudności (...)

więcej »

 

18.03.2020 r.

Rząd i Prezydent nie doceniają skali zagrożenia gospodarki

Komentarz dr Grzegorza Baczewskiego, dyrektora generalnego Konfederacji Lewiatan 

Szumnie ogłaszany pakiet osłonowy to chyba najbardziej oczekiwany przez przedsiębiorców projekt rządowy od lat 90-tych. W takich sytuacjach władza ma tylko jedną szansę - ogłosić coś co uspokoi rynki i da firmom przekonanie, że ktoś panuje nad sytuacją i (...)

więcej »

 

05.11.2019 r.

Konferencja w UM Jastrzębie Zdrój

Miasto Jastrzębie – Zdrój w dniu 18 listopada br. organizuje spotkanie dla samorządowców i przedsiębiorców związane z transformacją regionów górniczych i koniecznością rozwoju przedsiębiorczości z udziałem Pana Profesora, Premiera, Jerzego Buzka. W spotkaniu weźmie udział Prezes Marek Zychla i przedstawi korzyści wynikające z członkostwa (...)

więcej »

 

24.05.2019 r.

Jan Guz nie żyje

Z bólem przyjęliśmy informację o śmierci Jana Guza.

Składamy serdeczne kondolecje Rodzinie, bliskim, a także członkom OPZZ. Z uznaniem wspominamy wspólną pracę z Janem Guzem w Radzie Dialogu Społecznego na rzecz wzmacniania zaufania i współdzialania środowiska pracodawców i pracowników.

Best UK więcej »

 

23.05.2019 r.

Projekt w ramach RPO Województwa Śląskiego

Śląski Związek Pracodawców Lewiatan jest Partnerem w projekcie „Wzmocnienie jakości kształcenia zawodowego i dostosowanie go do potrzeb lokalnego rynku pracy na kierunkach Fototechnik i Technik logistyk w Technikach TEB Edukacja w Subregionie Centralnym” nr WND-RPSL.11.02.01-24-00A1/17 realizowanego przez TEB Edukacja sp. z o.o. z siedzibą (...)

więcej »

 

23.05.2019 r.

Związek z tytułem Innowator roku 2019

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Kapituła Konkursu Innowator 2019 przyznała naszej Organizacji ten zaszczytny tytuł.

 

W załączeniu przekazuję stosowny list.

 

(...)

więcej »

 

20.04.2019 r.

Konferencja PPK

Nasz Związek objął patronatem konferencję dziennika „Rzeczpospolita” dotyczącą programów PPK. 

Odbędzie się 13 czerwca, godz. 9.30, Katowice (Courtyard by Mariott)

 

Celem spotkania jest przedstawienie praktycznych aspektów wdrażania i funkcjonowania PPK. Prelegenci omówią (...)

więcej »

 

07.04.2019 r.

Nowa kadencja Marka Zychli w Powiatowej Radzie Rynku Pracy

Miło nam poinformować, że Prezes naszego Związku, Pan Marek Zychla, został powołany ponownie na członka Powiatowej Rady Rynku Pracy w Katowicach.

To duże wyróżnienie i docenienie wkładu Marka Zychli i kierowanej przez niego organizacji. Tym samym Związek dysponuje realnym wpływem na moderowanie rynku pracy oraz przybliżanie i wsparcie (...)

więcej »

 

20.12.2018 r.

e-AKTA czyli zmiany w przepisach, które dotyczą skrócenia czasu przechowywania dokumentacji pracowniczej oraz jej elektronizacji.

Oddział ZUS w Rybniku informuje o e-AKTA czyli zmianach w przepisach, które dotyczą skrócenia czasu przechowywania dokumentacji pracowniczej oraz jej elektronizacji. Nowe przepisy wejdą w życie już od 1 stycznia 2019 roku.

 

Wszelkie kwestie, które dotyczą e-AKTA, zostaną omówione podczas szkoleń „E-akta (...)

więcej »

 

Kalendarium

< sierpień 2024 >
pnwtsrczptsond
   1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31Dołącz do nas

Jak zostać członkiem Związku?
Śląski Związek Pracodawców Lewiatan
ul. Mickiewicza 29
40-085 Katowice
tel.: 32 207 20 83 | fax: 32 251 84 64
Regulamin serwisu i politykca cookies
© 2017 Śląski Związek Pracodawców Lewiatan | Wykonanie: PixelCaffe